Kamery megapikselowe czy tradycyjne?


Gdy poszukuje się godnych zaufania rozwiązań w dziedzinie bezpieczeństwa w swoim domu czy też w firmie, wtedy warto pomyśleć o tym, jaki ich typ wybrać. Dzisiaj coraz większą popularnością cieszą się kamery ip, czyli te, których funkcjonalność łączy się z komputerami, ale też zwykłe kamery przemysłowe są ciekawym rozwiązaniem. Jakie z nich zatem wybrać? Przypatrzmy się nieco bliżej parametrom, jakie mają kamery megapikselowe YUC-Hi96RPOE, które są często wybierane.

W tym przypadku mamy do czynienia z dobrą marką, która od lat zajmuje się produkcją kamer oraz ma w tym duże doświadczenie. Model YUC-Hi96RPOE jest wyposażony w przetwornik 1/3″ Progressive CMOS oraz ma rozdzielczość 1600×1200 i 2.0 Mpx, więc obraz z niego jest wysokiej jakości oraz jest szczegółowy. Ma on dodatkowo wbudowany mechaniczny filtr oraz obsługuje karty Micro SD. Aby monitoring działał bez zarzutu oraz zapewniał wszechstronność, wyposażono ją też w regulowany obiektyw 2.7-9 mm. Przesyłanie strumieni video odbywa się na kilka różnych sposobów, a dzięki dobrej jakości kompresji jest ono jeszcze szybsze. Model ten ma też detekcję ruchu i może działać samodzielnie. Dodajmy jeszcze do tego specjalne oprogramowanie na komputer.

Kamera Megapixelowa YUC-Hi96RPOE

Zatem kamery megapikselowe, jak widać na tym przykładzie, są bardzo interesującym rozwiązanie, jeśli chodzi o bezpieczeństwo oraz w wielu przypadkach są one lepsze od tradycyjnych kamer przemysłowych. Oczywiście, nie zawsze są niezbędne, czasem te drugie też świetnie się sprawdzają. Najlepiej zatem dokładnie porównać oba rodzaje kamer.

Tagi: , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *